Parafia Matki Bożej Różańcowej - Ortel Królewski

Proboszcz: Ks. Robert Grzelak

Kościół obrządku greko-katolickiego istniał już w 1680 r. Obecny kościół parafialny drewniany, wybudowany w 1707 r., staraniem ks. Teodora Bieleckiego. W 1875 r. zamieniony na cerkiew a po ustąpieniu Rosjan, rekoncyliowany w 1922 r. Styl bizantyjski. Księgi metrykalne od 1922 r.

Odpusty: Matki Bożej Różańcowej, Najśw. Serca Pana Jezusa. Cmentarz grzebalny: przy kościele. Wizytacja kanoniczna: Ks. Bp Zbigniew Kiernikowski.

Z parafii pochodzą: o. Leonard Głowacki OMI, ks. Sławomir Arseniuk. Siostra zakonna: Dorota Kondracka.
Ortel Królewski Drugi 6
21-530 Piszczac
tel. (83) 341-10-41
e-mail: ortel.krolewski@wp.pl